MENU


Кімната Бойової слави

74 річниця визволення Кривого Рогу від фашистських загарбниківКімната бойової слави 20-ї Гвардійскої Криворізької стрілецької дивізії була створена в школі в 1982 році за ініціативи вчителя історії Маслової Раіси Глибовни. Профіль – історичний. На відкриття приїхали ветерани 20-ї дивізії, яка в минулому брала участь у визволонні Кривого Рогу від фашистських загарбників.
Мета роботи Кімнати бойової слави:
- заохочування учнівської молоді до вивчення і збереження історичної спадщини свого народу;
- виховання в учнів історичного світогляду та високих моральних якостей громадянина України;
- формування громадяськості;
- активізація пошукової роботи.
Кімната бойової слави працює за такими напрямками:
- пошуковий;
- освітньо-виховний;
- науково-досліднецький;
- робота з ветеранами;
- краєзнавчий;
- літературний.
Вищим керівним органом є рада Кімнати, яка співпрацює з районною радою ветеранів війни і праці, міським комітетом воїнів-афганців, центром дитячої і юнацької творчості «Мрія».
    На базі Кімнати працює група «Пошук»  яка складається  з учнів 8-11 класів, група проводить початкову роботу за напрямками:
-    історія 20-ї Гвардійскої Криворізької стрілецької дивізії;
-    історія вулиць нашого району, пам’ятників воїнської слави району і міста, Герої
-    Радянского Союзу – наші земляки.
Створена школа екскурсоводів, яка займается підготовкою і проведенням оглядових і тематичних екскурсій.
    Найбільшу цінність мають речі та фотодокументи часів війни, переданими воїнами дивізії, їх друзями та родичами. Цінними є зброя часів Великої Відчизняної війни, солдатска каска. Вся геройско-патріотична робота в школі проводится на базі Кімнати бойової слави, яка стала одним із сторін виховних центрів в школі. Щорічно в Кімнаті проводится акція «Війна як вічний біль», під час яких проводяться заходи прямовані на розвиток особистості, на формування національної свідомості і самосвідомості, на виховання молоді патріотичних почуттів. Це мітинги Пам’яті, уроки Мсужності, виховні години, перегляд фільмів про війну, фестивалі, конкурси тощо.
    Музейні експонати , зібрані пошуковцями, часто використовуються як наочні посібники та додатковий матерял на уроках історії, літератури та географії, при підготовці учнями доповідних та рефератів.
    Одна з найважливіших проблем- підтримувати  та зберігати постіну зацікавленість учнів до Кімнати Бойової слави та її діяльності. Ми докладаємо багато зусиль для того щоб учні ясно розуміли суспільно-користну значимість  своєї роботи, прагнемо до того, щоб Кімната бойової слави була для школярів джерелом нових знань та відкриттів, засобом формування різних навичок та умінь.
    Кімната бойової слави допомагає педагогічному колективу виховати у школярів любов до рідного краю. Рада кімнати разом с класними керівниками формує у підростаючого покоління розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

 

наверхнаверх